Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia w pawilonie sanatoryjnym Wrzos w Goczałkowicach-Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego pt. „Zrozumieć niepełnosprawność” zorganizowanego przez  naszą szkołę.Celem konkursu było kształtowanie kreatywnej, pełnej tolerancji postawy wobec niepełnosprawności oraz wyrażenie jej w formie plastycznej i literackiej.

Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, ponieważ nadesłano bardzo wiele pięknych prac z całej Polski. Ocenie podlegała nie tylko estetyka prac, ale też pomysłowość, kreatywność i ciekawa interpretacja tematu.

Wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu laureatów konkursu, pacjentów sanatorium dla dzieci „Stokrotka” oraz zaproszonych gości. Młodzi artyści mieli okazję  zaprezentować swoje talenty. Mimo ograniczeń wynikających z choroby rozwijają swoje pasje i zdolności ucząc się tańczyć, śpiewać, grać na różnych instrumentach – fortepianie, gitarze, skrzypcach, saksofonie. Każdy z nich codziennie ciężko pracował, aby móc zaprezentować swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością.

Uwieńczeniem koncertu był występ braci Aleksandra i Kamila Anioł jako „Angel duo”. Cała impreza połączona została z wystawą prac konkursowych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony kuracjuszy i zaproszonych gości.

12295420_1202062163143064_7252478901830096679_n

Koncert- galeria zdjęć

Wystawa prac