Nasza szkoła realizuje program „Laboratoria Przyszłości”  zainicjowany przez  Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W 3Dramach programu uzyskano dofinansowanie w wysokości 30.000 zł., za które zakupiono: drukarkę 3D z filamentami, piekarniki elektryczne, robot wielofunkcyjny, mikser, opiekacz, gofrownicę, stację lutowniczą, mikroskop, maszynę do szycia, wagę kuchenną, stację pogodową z akcesoriami, apteczkę z wyposażeniem, zestaw dla Vlogera( gimbal, statyw, aparat, mikrofon, oświetlenie LED, mikroport), ramy tkackie, mikrokontroler, pistolet do kleju na gorąco z wkładami.