Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o.

W Sanatorium Uzdrowiskowym dla Dorosłych leczy się głównie choroby narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem reumatologicznych i ortopedycznych, a także choroby neurologiczne. Leczy się tutaj także choroby naczyń obwodowych, schorzenia laryngologiczne oraz przeprowadza rehabilitację osób z cukrzycą.

Sanatorium dysponuje bazą noclegową w pokojach 1 i 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym rozmieszczonych w pawilonach: ‚Azalia’, ‚Magnolia’, ‚Limba’, ‚Wrzos’. W czasie pobytu zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska, zabiegi rehabilitacyjne i balneologiczne.

Całodzienne wyżywienie w sanatorium oparte jest o indywidualnie dobrane różnego rodzaju diety, m.in.:

 • dietę podstawową,
 • dietę lekkostrawną,
 • dietę z ograniczaniem łatwo przyswajalnych węglowodanów dla chorych na cukrzycę,
 • dietę ubogo energetyczna, Uzdrowisko dysponuje własną bazą diagnostyczną : zakład radiologii, laboratorium analityczne, pracownie diagnostyczne (spirometria, badania naczyniowe). W leczeniu chorych stosowane są tradycyjne metody leczenia wykorzystujące naturalne surowce lecznicze, w tym solanki jodobromowe i borowiny. Oprócz leczenia w formie pobytowej z zakwaterowaniem na miejscu możliwe jest również leczenie ambulatoryjne w ramach Poradni Rehabilitacyjnej oraz Poradni Uzdrowiskowej pełnopłatnej z własnym dojazdem na konkretne zabiegi.Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Wojewódzki Ośrodek Reumatologiczno-Rehabilitacyjnyul. Uzdrowiskowa 54     43-230 Goczałkowice-ZdrójRecepcja 801 022 280
  Centrala tel. 32/449 20 00
  www.gozdroj.pl
  recepcja@gozdroj.pl
 • żródło: gozdroj.pl

 

vlogi i rekomendacje